Ismerd meg a STRÓMANODAT! – II. rész
http://1.opharmoniaban.infora.hu/ismerd-meg-stromanodat-ii-resz.html
"Mint az első részből megtudtuk, a stróman tehát, egy, a születésünk pillanatában mesterségesen megalkotott jogi személy, akinek azonos a neve (csak csupa nagy betűkkel írják, vagy egyes országokban Mr., Ms. előtaggal látják el), mint nekünk. A strómant azért alkotják meg, hogy aztán megtévesszenek, és velünk fizettessék meg ennek a nem is létező valaminek a költségeit, nyűgeit, bírságait, adóit, stb. Mivel semmilyen kereskedelmi rendszer nem tud kötelezvényekkel „belekapaszkodni” egy élő lénybe – ahogy egy bolt sem kötelezhet a vásárlásra, legfeljebb csábíthatnak –, a „nagy játék” arról szól, hogy hitessék el veled, hogy azonos vagy azzal, akinek a személyi igazolványát hordod (apropó, csak nem csupa nagybetűvel írják rajta a „neved”?), és akinek kötelességei vannak – de nem neked.
Hihetetlennek tűnik, de ebben a világban semmi nem történik az emberrel, amit nem akar, vagy amivel nem ért egyet, vagy értett vele egyet korábban.
Ha ezt nem ismered el/fel, a szíved joga, de ők ezt használják ellened.
Összezavartan, az egyén képviselni kezdi ezt a jogi entitást, amibe már bele tud kapaszkodni a kereskedelmi rendszer, és büntethető, adóztatható, idézhető, stb. lesz.
Hogy ezt nem könnyű megemészteni? Lássuk, hogy milyen eszközöket használnak.".....http://1.opharmoniaban.infora.hu/ismerd-meg-stromanodat-ii-resz.html
Ismerd meg a STRÓMANODAT! – IV. rész – Mi a pénz?
http://1.opharmoniaban.infora.hu/ismerd-meg-stromanodat-iv-resz-mi-penz.html
"Mi a pénz?
Eredetileg Angliában a pénz egységét „egy font sterlingnek” hívták. Azért ennek, mert egy sterlingnyi ezüstnek egy font súlya van (nem SI mértékben számolnak Angliában – a ford.). Mivel igen nehéz lenne egy csomó ezüsttel a zsebedben jönni-menni, úgy oldották ezt meg, hogy az ezüstöt gyakorlatilag a bankban tartottad és kaptál róla egy bizonylatot, melyen szerepelt, hogy mennyi ezüstöd van. Sokkal könnyebb volt vásárolni és üzletelni ezekkel a „banki levelekkel”. Ha úgy akartad, bármikor bevihetted a bankba ezeket a bizonylatokat és megkérhetted a bankot, hogy váltsa be, és ilyenkor az történt, hogy odaadták neked a levélen szereplő mennyiségű ezüstödet a levélért cserébe.
Manapság is ilyen „banki levelek” a fizetőeszközök Angliában, hogy könnyebb legyen értékünket magunknál tartani, azonban van egy nagyon fontos különbség. Ezeket a leveleket egy magáncég állítja ki, a "The Bank of England" (amelyik igen jó név egy olyan cégnek, amelyik bármi mást is választhatott volna). Mindenesetre, ha beviszed a bankba a nálad lévő leveleiket azzal, hogy be akarod őket váltani, annyit tehetnek, hogy olyan levelekre cserélik ki, amiken ugyanazok a számok vannak, mint azokon, amiket beadtál, vagy alternatívaként olyan másféle leveleket kapsz, amelyekre kisebb számok vannak nyomtatva. Ez azért van így, mert sajnos az eredeti banki levelek mögött semmiféle fizikai érték nem áll napjainkban - ha csak azt nem vesszük, hogy fizikai az a papír, amire a számokat nyomtatják. Valójában még ennél is rosszabb a helyzet. Manapság már azzal sem vesződnek, hogy egyáltalán valami papírfélére kinyomtassák a számokat. Egyszerűen megnyomnak pár gombot a számítógépen, vagy ha ódivatúak akarnak lenni, beírnak egy számot a főkönyvbe. Hogy mit is reprezentálnak azok a számok? Egyáltalán semmit – nincs valós érték mögöttük, más szóval annyit érnek, mintha te magad nyomkodnád a számítógépedbe a számokat – teljesen értelmetlenek. Sőt, a bank vagy valamely pénzintézet vidáman adja neked „kölcsön” azokat a számokat a sok éves munkádért cserébe – hát nem nagylelkű dolog ez tőlük?"....http://1.opharmoniaban.infora.hu/ismerd-meg-stromanodat-iv-resz-mi-penz.html
Comments